HOOAEG 2020/2021 ON LÕPPENUD!

HOOAEG 2020/2021 ON LÕPPENUD!

HOOAEG 2020/2021 ON LÕPPENUD!

HOOAEG 2020/2021 ON LÕPPENUD!

HOOAEG 2020/2021 ON LÕPPENUD!

HOOAEG 2020/2021 ON LÕPPENUD!

HOOAEG 2020/2021 ON LÕPPENUD!

Ahhaa teadusiglu pole avatud.

AHHAA TEADUSIGLU

Otepää Winterplace-is on osake Baltimaade suurimast ja moodsamaist teaduskeskusest. Igal talvehooajal ehitatakse maailmas ainulaadne ehtsast lumest teadusiglu. Ahhaa Teadusiglus saab mänguliselt tutvuda teaduse ja tehnoloogiaga, ise katsetades ja avastades.


TEADUSIGLU KÜLASTAMINE ON TASUTA.

  • Plasmapallid - Gaasiga täidetud klaaskera keskel asub elektrood. Elektrood annab pidevalt elektrilaenguid ning tänu gaasile levivad arvukad erksavärvilised plasmakiired kera keskmest välispinnani. Pannes oma käe kupli lähedale (või selle pinnale) saab laengute suunda ja asukohti ise muuta.
  • Tähepusled - Kuigi kirjutama õpitakse juba varajases nooruses, paneb see eksponaat proovile ka kõige paremad kirjaoskajad. Trikiks on käesoleval juhul see, et tähtede tegemiseks pole vaja mitte niivõrd lingvistilisi oskusi, vaid ruumilist mõtlemist. Erinevad tähed on tehtud mitmeks väiksemaks tükiks ja proovida saab H-, T- ja M-tähe kokku panemist.
  • Kaleidoskoop - Kuuest peeglist koosnev eksponaat tekitab mitmekordsete peegelduste abil erinevaid mustreid. Selle hiiglasliku kaleidoskoobi sisse saab piiluda mõlemalt poolt. Tänu korrapäraselt paigutatud peeglisüsteemile on kõik tekkivad kujundid kaunilt sümmeetrilised.
  • Laserlaud - Mis on üldse laser?  Tegemist on valgusallikaga, mis edastab ühtlase lainepikkuse ja -tugevusega valgust. See eksponaat näitab lihtsalt, ent efektselt, kuidas laser töötab. Läbipaistvas silindris on erineva suuruse ja kujuga klaaskehad ning nende keskel omakorda laser. Silindrit pöörates läbib laserkiir klaasitükke ning tekitab nauditava valgusmängu. Täpsemalt vaadeldes saab jälgida, kuidas muutub laserkiire teekond ja peegeldus erineva kujuga klaaskehadega kokku puutudes.

 

AHHAA TEADUSKESKUS

AHHAA teaduskeskus asub Tartus ja selle eesmärk on väärtustada õppimist, pakkudes kõigile avastamisrõõmu. AHHAA põhiülesanne on teaduse tutvustamine laiale avalikkusele. Tänaseks on AHHAA üritusi külastanud enam kui kolm miljonit igas vanuses inimest. Põhiline meetod on "käed-külge"-näitused, kuid tegutseda saab ka planetaariumis, töötubades ja teadusteatris. Koolidele pakutakse mitmesuguseid õppeprogramme. AHHAA-sse on oodatud igas vanuses külastajad, et veeta sisukas ja tegutsemist täis päev.

Vaata lisaks nende kodulehte: www.ahhaa.ee